Skip To Main Content
* Offers Creative and Performing Arts (CAPA) special program
** Offers Creative and Performing Arts (CAPA) & Gifted Academy special programs
*** Offers Adult Education program

Staff Directory

1 2 > showing 1 - 52 of 63 constituents

Blake Hand

PRINCIPAL K-5

Sharon Baker

OP2 - OFFICE PROFESSIONAL 2
School:

Reginald Baldwin

SPECIAL ED BLDG PARA 6.5 HR
School: ext. 71366

Mary Ballard

LIBRARY PARA 6.5 HR
School: ext. 68894

Allynthia Benton-White

SPECIAL ED BLDG PARA 6.5 HR
School: ext. 71449

Amy Byrd

SPECIAL ED BLDG PARA 6.5 HR
School: ext. 71668

Gracillynne Cabello

LUNCH AIDE 2.0
School:

Denise Cacciapaglia

TITLE I TEACHER K-5
School: ext. 67978

Daniel Cameron

PHYSICAL EDUCATION K-5
School:

Samantha Carrion

SOCIAL WORKER
School: ext. 88127

Marilyn Cicero

TIERS II & III ACADEMIC INTV
School: ext. 67552

Kami Cleckner

GENERAL CURRICULUM 04
School: ext. 67784

Lavinia Clemmons

2ND CK/SAT COORD/HD CASH 5.0
School:

Kelly Common

GENERAL CURRICULUM 22
School: ext. 67588

Chloe Crosby

PSYCHOLOGIST 9M
School:

Mary Davis

LUNCH AIDE 2.0
School:

Emily De La Rosa

SPECIAL ED BLDG PARA 6.5 HR
School:

Sarah Decker

GENERAL CURRICULUM 01
School: ext. 67610

Kim Didier

SPECIAL ED BLDG PARA 6.5 HR
School: ext. 69148

Natalie Erwin

GENERAL MUSIC K-5
School: ext. 71816

Stefanie Fictum

GENERAL CURRICULUM 04
School: ext. 71857

Matthew Fields

TEAM RESOURCE TCHR K-5
School: ext. 69268

Felicia Garrett

2ND CK/SAT COORD/HD CASH 5.0
School:

Michelle Gray

GENERAL CURRICULUM 03
School: ext. 71652

Joanna Gulley

GENERAL CURRICULUM 01
School: ext. 67316

Angel Hampl

GENERAL CURRICULUM 05
School: ext. 67285

Maryellen Hazen

REMOTE GEN CURRICULUM 04
School: ext. 67435

Jolyn Himes

TEAM RESOURCE TCHR K-5
School: ext. 68250

Veronica Howard

2ND CK/SAT COORD/HD CASH 5.0
School:

Kaitlyn Kast

TITLE I TEACHER K-5
School: ext. 71217

Lisa Keast

TEAM RESOURCE TCHR K-5
School: ext. 68293

Christy Kopecky

TEAM RESOURCE TCHR K-5
School: ext. 69544

Sarah Lai

GENERAL CURRICULUM 03
School: ext. 68714

Jeffrey Lash

GENERAL CURRICULUM 05
School: ext. 67811

Kimberly Liddicoat

TITLE I TEACHER K-5
School:

Denise Lundine

SPEECH & LANGUAGE PATHOLOGIST

Hayley Miller

GENERAL CURRICULUM 05
School:

Madalyn Miller

SPECIAL ED BLDG PARA 6.5 HR
School:

Dawn Monge

TITLE I TEACHER K-5
School:

Molly Murray

TITLE I TEACHER K-5
School: ext. 67857

Nathann Newson

SPECIAL ED BLDG PARA 6.5 HR
School: ext. 68844

Germaine Nikolai

ALL DAY KINDER PARA 6.5 HR
School:

Thomas Obrien

DEAN
School:

Laureano Ortiz-Sanchez

GENERAL CURRICULUM 22
School: ext. 69477

Jill Paul

ITINERANT PROCEDURAL COACH K-5
School:

Anne Peiffer

INSTRUCTIONAL COACH
School: ext. 88203

Anthony Pipitone

CROSSING GUARD
School:

Sherry Putnam

TITLE 1 TUTOR
School: ext. 67241

Whitney Reed

GENERAL CURRICULUM 02
School: ext. 71691

Christopher Reuter

GENERAL CURRICULUM 04
School:

Elizabeth Roby

LUNCH AIDE 2.0
School:

Jessenia Rodriguez

ALL DAY KINDER PARA 6.5 HR
School:
1 2 > showing 1 - 52 of 63 constituents